Ochrona praw pacjenta korzystającego ze świadczeń zdrowotnych udzielanych przez szpital psychiatryczny należy do zadań Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego jest pracownikiem Biura Rzecznika Praw Pacjenta, ul. Młynarska 46, 01-171 Warszawa, Nr infolinii: 800-190-590. 

Możliwości kontaktu z Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego:

 • ŚCP, ul. Spacerowa 5, Morawica:

[poniedziałek, wtorek, środa (oprócz pierwszej i trzeciej środy miesiąca), piątek (prócz pierwszego piątku miesiąca)]:

 1. Osobiście w Biurze Rzecznika, pokój 042 w Izbie Przyjęć w godzinach od 7:30 do 15:30 (na drzwiach holu Izby Przyjęć znajduje się opisany dzwonek). W pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 7:30 do 12:00.
 2. Pacjenci, którzy nie mogą opuszczać oddziałów proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, pielęgniarkom lub innym osobom z personelu medycznego oddziału. Rozmowa lub przekazanie pisma może się wówczas odbyć w oddziale.
 3. Telefonicznie: 41-36-41-296 (telefon czynny w godzinach pracy Rzecznika w Morawicy)
  664-083-310 (ten telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. pracy)
 1. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • ŚCP, ul. Kusocińskiego 59, Kielce: (każdy czwartek)
 1. Osobiście w godzinach od 7.30 do 15.30, podczas wizyt Rzecznika w oddziałach. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, pielęgniarkom lub innym osobom z personelu medycznego oddziału.
 2. Telefonicznie: 41-36-69-702 w godzinach pracy Rzecznika w Kielcach, tel. kom. jak wyżej.
 3. E-mail: jak wyżej.

 

Prawo do pomocy w ochronie praw pacjenta szpitala psychiatrycznego przysługuje również przedstawicielowi ustawowemu oraz opiekunowi prawnemu i faktycznemu pacjenta.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Pacjenta : www.rpp.gov.pl