Ochrona praw pacjenta korzystającego ze świadczeń zdrowotnych udzielanych przez szpital psychiatryczny należy do zadań Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego jest pracownikiem Biura Rzecznika Praw Pacjenta

ul.: Młynarska 46

01 – 171 Warszawa

Nr infolinii: 800–190–590

Możliwości kontaktu z Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego:

 
  • - ul. Spacerowa 5, Morawica (poniedziałek, wtorek, środa, piątek):

1. Osobiście, w Biurze Rzecznika: pokój nr 042 w Izbie Przyjęć w godzinach  7.30 do 15.30; na drzwiach holu Izby Przyjęć znajduje się opisany dzwonek.

2. Pacjenci, którzy nie mogą opuszczać oddziałów proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, Pielęgniarkom Koordynującym lub innym osobom z personelu medycznego oddziału. Rozmowa lub przekazanie pisma może się wówczas odbyć w oddziale.

3. Telefonicznie: 41–36–41–296 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek) 

                          664-083–310 (telefon czynny od poniedziałku do piątku)

4. e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  • - ul. Kusocińskiego 59, Kielce (czwartek):

1. Osobiście, podczas wizyt Rzecznika w oddziałach. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, Pielęgniarkom Koordynującym lub innym osobom z personelu medycznego oddziału. Rozmowa lub przekazanie pisma może się wówczas odbyć w oddziale.

2. Telefonicznie: 41–36–41–296 (poniedziałek, wtorek, środa, piątek) 

                           664–083–310 (telefon czynny od poniedziałku do piątku)

3. e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

.

Prawo do pomocy w ochronie praw pacjenta szpitala psychiatrycznego przysługuje również przedstawicielowi ustawowemu oraz opiekunowi prawnemu i faktycznemu pacjenta.

Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego

Beata Matulińska

 

 

 

Kampania Społeczna - Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina