Ochrona praw pacjenta korzystającego ze świadczeń zdrowotnych udzielanych przez szpital psychiatryczny należy do zadań Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

Rzecznik Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego jest pracownikiem Biura Rzecznika Praw Pacjenta, ul. Młynarska 46, 01-171 Warszawa, Nr infolinii: 800-190-590. 

Możliwości kontaktu z Rzecznikiem Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego:

 • ŚCP, ul. Spacerowa 5, Morawica:

[poniedziałek, wtorek, środa (oprócz pierwszej i trzeciej środy miesiąca), piątek]:

 1. Osobiście w Biurze Rzecznika, pokój 042 w Izbie Przyjęć w godzinach od 7.30 do 15.30 (na drzwiach holu Izby Przyjęć znajduje się opisany dzwonek).
 2. Pacjenci, którzy nie mogą opuszczać oddziałów proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, pielęgniarkom lub innym osobom z personelu medycznego oddziału. Rozmowa lub przekazanie pisma może się wówczas odbyć w oddziale.
 3. Telefonicznie: 41-36-41-296 (poniedziałek, wtorek, środa piątek)
  664-083-310 (ten telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. pracy)
 1. E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • ŚCP, ul. Kusocińskiego 59, Kielce: (czwartek)
 1. Osobiście w godzinach od 7.30 do 15.30, podczas wizyt Rzecznika w oddziałach. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, pielęgniarkom lub innym osobom z personelu medycznego oddziału.
 2. Telefonicznie: jak wyżej.
 3. E-mail: jak wyżej.
 • Szpital Specj. Ducha Świętego, ul. Schinzla 13, Sandomierz
 • Zakład Opiekuńczo–Leczniczy, NZOZ „Medyk”, ul. Szkolna 8, Koprzywnica (pierwsza i trzecia środa miesiąca):
 1. Osobiście w godzinach od 8.00 do 12.00 Oddział Psychiatryczny w Sandomierzu, a od 12.30 do 16.00 w Koprzywnicy, podczas wizyt Rzecznika w oddziałach. Pacjenci proszeni są o zgłaszanie potrzeby spotkania z Rzecznikiem lekarzom, pielęgniarkom lub innym osobom z personelu medycznego oddziału.
 2. Telefonicznie: jak wyżej.
 3. E-mail: jak wyżej.

 

Prawo do pomocy w ochronie praw pacjenta szpitala psychiatrycznego przysługuje również przedstawicielowi ustawowemu oraz opiekunowi prawnemu i faktycznemu pacjenta.

 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Biura Rzecznika Praw Pacjenta : www.rpp.gov.pl