W dniu 18 listopada 2021r. nastąpiło przekazanie 2 samochodów Toyota Yaris, które będą służyć pracownikom Zespołu Leczenia Środowiskowego.Kampania informacyjno-edukacyjna „alzheimer – rozumiem – wspieram”

ŚCP przystąpił do kampanii „alzheimer – rozumiem – wspieram”  której celem jest zwiększenie wiedzy mieszkańców naszego województwa na temat tej choroby oraz na temat potrzeb osób chorych i ich opiekunów.

Wystawa

W sobotę 22.02.2020 w Klubie Pacjenta Działu Terapii Zajęciowej ŚCP odbyła się wystawa prac plastycznych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, która tematyką nawiązywała do Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród pacjentów.


Dzień Walki z depresją

Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Ta choroba może dotknąć każdego człowieka, bez względu na płeć, wiek czy status społeczny. Często rozwija się latami, dyskretnie i powoli odbierając radość z życia.

19 lutego 2020 r. „Środa z Profilaktyką” była poświęcona właśnie tej chorobie. W Punkcie Obsługi interesantów ŚOW NFZ  odbyło się spotkanie ze specjalistami ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy: lekarzem Karoliną Galikowską oraz psychologiem Edytą Kasztelewicz. Zainteresowani mogli uzyskać informacje na temat gdzie szukać pomocy w walce z depresją.


Spektakl „Opowieść Wigilijna”

W dniu 11.XII.2019 r. w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy odbył się spektakl teatralny pt. „Opowieść Wigilijna” wg Charlesa Dickensa. Na scenie mogliśmy podziwiać talenty aktorskie pacjentów oraz pracowników Działu Terapii Zajęciowej. Aktorzy otrzymali gorące brawa i uznanie widowni, co niewątpliwie zachęciło do realizacji kolejnych projektów teatralnych.


17. Festiwal Zdrowia imienia Zbigniewa Kociuby w Busku-Zdroju promował zdrowie i zachowania prozdrowotne.
 

Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii wzięło udział w XVII Festiwalu Zdrowia imienia Zbigniewa Kociuby, który odbył się 27 września 2019 r. w Busku Zdroju, w sanatorium Marconi. Pracownicy Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, w tym psychiatrzy i psychologowie udzielali zainteresowanym porad na temat zdrowia psychicznego i uzależnień. Lekarz specjalista psychiatrii Andrzej Plutecki przedstawił prelekcję pt
„ Jak zaburzenia psychiczne wpływają na choroby serca i inne schorzenia somatyczne”, a psycholog Andrzej Matuszewski wygłosił wykład na temat „Zaburzenia ze spektrum autyzmu-charakterystyka i wybrane metody pracy terapeutycznej”.


Podziękowania z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia

Spotkania informacyjno-edukacyjne